W Główczycach policja rozdawała odblaski

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach przeprowadzili akcję profilaktyczną, podczas której rozdawali odblaski. W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelowali do wszystkich mieszkańców Gminy Główczyce o noszenie elementów odblaskowych, które mają olbrzymie znaczenie w kwestii poprawy widoczności na drogach.

Wielu z nas każdego dnia przemierza ulice, ścieżki rowerowe oraz chodniki naszych miast i wsi. Doskonale wiemy, że jesienią często zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień staje się coraz krótszy. Dlatego, by zadbać o swoje bezpieczeństwo należy wpłynąć na poprawę własnej widoczności na drodze. Najlepszym sposobem, aby inni uczestnicy ruchu drogowego lepiej nas widzieli, jest noszenie odblasków. Warto je nosić niezależnie od tego, gdzie się poruszamy i o jakiej porze, bo dzięki temu wspólnie możemy zapobiec niejednej tragedii.

Działania ukierunkowane na uświadomienie wszystkich uczestników ruchu drogowego o istotnej roli odblasków prowadzili w ubiegły poniedziałek policjanci ze Słupska i strażacy ochotnicy z Główczyc. Mundurowi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych wręczali mieszkańcom Gminy Główczyce opaski odblaskowe i informowali ich o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Prezenty w postaci kamizelek odblaskowych dostali również rowerzyści, którzy bardzo często na terenach wiejskich jeżdżą o różnych porach dnia pomiędzy miejscowościami. Poza sprawnym oświetleniem roweru warto wyposażyć się w kamizelkę, która zostanie zauważona przez kierowcę samochodu nawet z kilkuset metrów.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie, zaleca się zakładać odblaski na wysokości kolan, dłoni, okolicach środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *