Marihuana w „marynacie”

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji I w Słupsku zatrzymali 45-letniego mieszkańca Dębnicy Kaszubskiej, który ukrywał w swojej piwnicy marihuanę. Wezwani w środku nocy przed jeden z bloków policjanci w związku z zakłóceniem spokoju, zwrócili uwagę na palące się piwnicy światło.

W miniony weekend około godziny 1.00 w nocy policjanci z Komisariatu Policji I w Słupsku zostali wezwani przez mieszkańców jednego z bloków w Dębnicy Kaszubskiej w związku z głośnym zachowaniem grupy osób znajdujących się na podwórku. Na miejsce od razu pojechali policjanci, wylegitymowali przebywające przed blokiem osoby. Jeszcze podczas interwencji zauważyli, że w jednej z piwnic jest włączone światło. Gdy tylko policjanci zakończyli interwencję, natychmiast postanowili to sprawdzić. Po wejściu do pomieszczenia funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który był zdenerwowany i ukrywał jakieś przedmioty. Jak się szybko okazało, były to słoiki z marihuaną.

Na miejscu pracę rozpoczął policyjny technik, który wykonał oględziny i zabezpieczył ślady. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli kolejne narkotyki, tym razem marihuana była ukryta w kartonie. Blisko 400 gramów zabezpieczonych narkotyków zostało przekazane do dalszych badań biegłemu sądowemu. 45-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie funkcjonariusze przeprowadzili z nim dalsze czynności procesowe.

Zatrzymany 45-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a prokurator zastosował wobec niego dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *