Wypadek na przejściu, potrącona piesza

Policjanci ze Słupska zatrzymali prawo jazdy 20-letniemu kierowcy, który wczoraj około godziny 15:20 potrącił na przejściu dla pieszych 52-letnią kobietę. Kierujący fiatem zlekceważył obowiązujące przepisy i ominął inny samochód, który zatrzymał się przed pasami, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. 

Wczoraj około godziny 15:20 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali zgłoszenie o potrąceniu kobiety na przejściu dla pieszych w Słupsku przy ul. Wolności. Na miejsce od razu pojechali funkcjonariusze słupskiej drogówki, którzy ustalili wstępnie, że 20-letni kierujący fiatem, jadąc od strony ul. Kopernika, ominął inny samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i potrącił przechodzącą przez pasy 52-letnią kobietę. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a badanie alkomatem wykazało, że jej uczestnicy byli trzeźwi. Policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację fotograficzną. Zatrzymali również prawo jazdy 20-letnimu kierowcy, o którego losach w najbliższym czasie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *