Policja posumowała sylwestra

Blisko 200 osób legitymowanych i 70 kontroli pojazdów to efekty pracy słupskich policjantów podczas sylwestrowo-noworocznego weekendu. Na drogach Słupska i powiatu słupskiego doszło w tym czasie do 1 wypadku drogowego i 10 kolizji. Policjanci zatrzymali także 3 nietrzeźwych kierowców, którzy odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

fot. www.policja.pl

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Słupska i powiatu słupskiego w sylwestrowo-noworoczny weekend, na drogach naszego regionu można było zauważyć większą liczbę policyjnych patroli. Funkcjonariusze reagowali na wszystkie przypadki niestosowania się do przepisów i podejmowali interwencje wobec osób, które swoim zachowaniem stwarzały zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

W sylwestrowy wieczór policjanci zostali poinformowani o potrąceniu pieszego w Słupsku przy ul. Gdańskiej. Na miejsce od razu pojechali funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy ustalili wstępnie, że kierująca volkswagenem potrąciła pieszego, który wszedł na jezdnię poza wyznaczonym przejściem dla pieszych. 32-letnia kobieta była trzeźwa, a pieszy został przewieziony do szpitala, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy. Na miejscu tego wypadku policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację na podstawie, których będą ustalać jego dokładne okoliczności.

W sylwestrowy wieczór i noc policjanci zatrzymali także 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów pomimo tego, że pili wcześniej alkohol. Mężczyźni w wieku 21, 42 i 64 lat spowodowali dodatkowo kolizje drogowe, za które również odpowiedzą przed sądem. Badanie alkomatem wykazało, że w ich organizmach było od blisko 1,7 promila do prawie 3 promili alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *