Dla oszczędności i ekologii podpisali porozumienie

Podejmowanie aktywnych działań na rzecz środowiska naturalnego i obniżenia kosztów energii dla mieszkańców miasta Ustka to wspólna deklaracja burmistrza Jacka Maniszewskiego oraz prezes spółki ENGIE EC Agnieszki Jeziorskiej. Podpisano w tej sprawie list intencyjny.

Współpraca w najbliższych latach będzie dotyczyć rozwiązań wspierających efektywność energetyczną i powstawanie lokalnych źródeł energii. Jednym z postawionych zadań – jednocześnie oczekiwanym przez naszych mieszkańców – jest dekarbonizacja usteckiego systemu ciepła. W podpisywanym dziś liście określono, że do roku 2025 EMPEC zrezygnuje ze  źródeł węglowych w procesie dostarczania ciepła mieszkańcom Ustki.

– Dziękuję naszym partnerom, pani prezes Agnieszce Jeziorskiej, za współpracę, a panu prezesowi Ireneuszowi Zagrodzkiemu za gotowość do podejmowania nowych wyzwań. Pamiętajmy, że to dopiero początek i przed nami jeszcze mnóstwo pracy – mówił podczas spotkania burmistrz Maniszewski.

W marcu Ustka przystąpiła do Słupskiego Klastra Bioenergetycznego. Jest to porozumienie działających lokalnie podmiotów zajmujących się wytwarzaniem, konsumpcją, magazynowaniem i sprzedażą energii elektrycznej, ciepła oraz paliw. Klaster jest platformą współpracy koordynującą oraz inicjującą projekty z zakresu między innymi OZE i Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Współpraca w ramach klastra będzie dla przedstawicieli Ustki możliwością zdobywania wiedzy i korzystania z doświadczeń partnerów, a także realizacji celów poprawiających bezpieczeństwo energetyczne miasta. Jednym z członków porozumienia jest właśnie spółka Engie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *