Piuęciu pijanych kierowców

Wśród 659 przebadanych kierowców pięciu wsiadło za kierownice pomimo tego, że pili wcześniej alkohol. Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzili działania pn. „Trzeźwość”, które miały za zadanie wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Apelujemy o odpowiedzialność na drogach. 

Policjanci podczas codziennej służby eliminują z dróg kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownice swoich samochodów, pomimo tego, że pili wcześniej alkohol. Mundurowi regularnie prowadzą także działania, podczas których organizują punkty kontrolne, a badaniu trzeźwości poddawany jest każdy przejeżdżający kierowca. Takie działania słupscy mundurowi przeprowadzili również dzisiaj rano. Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze przebadali blisko 700 kierowców i zatrzymali 5, którzy kierowali samochodami pomimo tego, że w ich organizmie znajdował się alkohol.

Zatrzymani kierowcy to mężczyźni w wieku od 32 do 59 lat. Badanie alkomatem wykazało, że w ich organizmach znajduje się od blisko 0,7 promila do 1,2 promila alkoholu.

Wszyscy zatrzymani za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierowcy stracili prawa jazdy. Policjanci z przeprowadzonych interwencji sporządzili dokumentację procesową, a o przyszłości tych kierowców zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Alkohol w każdej ilości ma wpływ na zachowanie i reakcje za kierownicą. Pijany kierowca jest śmiertelnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *