Małżonkowie katowali swoje dzieci

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 29-letnią kobietę i 35-letniego mężczyznę, podejrzewanych o znęcanie się nad trojgiem swoich dzieci. Para usłyszała zarzut znęcania się nad najbliższymi ze szczególnym okrucieństwem, a sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. 

Pod koniec grudnia słupscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwych rodzicach, którzy w jednym z mieszkań w Gminie Kobylnica mieli sprawować opiekę nad trojgiem swoich dzieci. Funkcjonariusze od razu pojechali pod wskazany adres, a przeprowadzone badania alkomatem potwierdziły, że rodzice są pijani. Mundurowi, aby jak najszybciej zapewnić trojgu małych dzieci bezpieczne miejsce, od razu skontaktowali się z pracownikami socjalnymi i tej samej nocy przekazali je pod opiekę wskazanej rodzinie zastępczej, która do dzisiaj sprawuje nad nimi opiekę.

Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili, że poza opiekowaniem się dziećmi w stanie nietrzeźwości, w tej rodzinie mogło dochodzić do przemocy wobec dzieci. W związku z tym policjanci poinformowali sąd rodzinny i prokuraturę i pod ich nadzorem prowadzili czynności w kierunku znęcania się. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy, a także przesłuchania osób, które zajęły się dziećmi po odebraniu ich z rąk rodziców, doprowadziły do zatrzymania 29-letniej matki i 35-letniego ojca, którym postawiono zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad swoimi dziećmi.

Wobec obojga rodziców sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *