Młodzi i bezpieczeństwo w ruchu

Słupscy policjanci uczestniczyli w rejonowym turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 w Słupsku. Zwycięskie drużyny odebrały puchary z rąk podinsp. Arkadiusza Guzka – Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku i w kolejnym etapie rywalizacji wystartują w turnieju wojewódzkim.

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku uczestniczyli w powiatowych eliminacjach turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 10 w Słupsku. To kolejna edycja tego konkursu, do którego przystąpiło 17 drużyn i 58 uczestników. W ramach profilaktyki przed rozpoczęciem turnieju policjanci słupskiej drogówki omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a następnie zwrócili uwagę na zasady obowiązujące podczas rywalizacji.

Kolejnym punktem programu było pisemne rozwiązywanie testów. Po tym etapie zmagań mundurowi podliczali punktacje, a zawodnicy mieli czas na przygotowanie się do następnego zadania, którym był rowerowy tor przeszkód. Przed przystąpieniem do przejazdu przez tor policjanci sprawdzili stan techniczny jednośladów, a także wykonali dokładne pomiary placu wyznaczonego do przejazdu i omówili zasady rywalizacji.

Wszyscy zawodnicy jednogłośnie stwierdzili, że informacje na temat bezpieczeństwa przekazywane przez policjantów podczas różnego rodzaju działań profilaktycznych zostały przez nich wprowadzone w życie, a sam turniej był doskonałą okazją, aby propagować bezpieczne zachowania na drodze.

Na zakończenie zmagań mundurowi podsumowali wszystkie etapy konkursu. Puchary najlepszym drużynom wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku – podinsp. Arkadiusz Guzek, który pogratulował uczestnikom wiedzy i rowerowych umiejętności. Komendant zaznaczył, że najważniejszą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze odgrywają sami uczestnicy ruchu drogowego, a ich mądre i odpowiedzialne decyzje wpływają na bezpieczeństwo swoje i innych osób.

Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. W grupie 10-12 latków najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły podstawowej nr 5 w Słupsku. W grupie 12+ zwyciężyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *