Napadł, pobił i okradł niepełnosprawnego

Policjanci zatrzymali mieszkańca Słupska, który w poniedziałek wieczorem w centrum miasta podbiegł do prowadzącego wózek inwalidzki mężczyzny, uderzył go i wyrwał torebkę, siedzącej na wózku starszej kobiecie. Mundurowi na podstawie relacji świadków ustalili rysopis napastnika, a dokładne sprawdzenie rejonu zdarzenia doprowadziło do zatrzymania 23-latka i odzyskania torebki wraz z całą zawartością. Za rozbój grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w centrum miasta. Na miejsce od razu pojechali słupscy funkcjonariusze, którzy ustalili, że napastnik podbiegł do prowadzącego wózek inwalidzki starszego mężczyzny, uderzył go, a następnie wyrwał torebkę z rąk kobiety, która poruszała się na wózku. Mundurowi, aby jak najszybciej zatrzymać sprawcę tego przestępstwa, w rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalili rysopis napastnika, zebrali szereg szczegółowych informacji i dokładnie sprawdzili pobliski teren. Dzięki pracy policjantów już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia, funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mężczyznę i odzyskali skradzioną torebkę wraz całą zawartością.

23-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie policjanci prowadzili z nim dalsze czynności procesowe. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Decyzją sądu najbliższy miesiąc słupszczanin spędzi w areszcie. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolno

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *