Ustka rozpoczyna głosowanie

Znamy już projekty, na które mieszkańcy będą mogli oddać swój głos w usteckim  Budżecie Obywatelskim. Głosowanie odbędzie się w dniach 12 – 26 czerwca.

Mieszkańcy mogą wybierać spośród 8 projektów, które przeszły pozytywnie wstępną weryfikację. Do podziału jest pół miliona złotych. 400 tysięcy przeznaczone jest na tak zwane projekty inwestycyjne, a 100 na zadania społeczne.

Aby zagłosować może każdy mieszkaniec Ustki, elektronicznie [Portal Budżetu Obywatelskiego] lub w jednym z punktów do głosowania, wybierając jedno zadanie inwestycyjne i jedno zadanie społeczne.
Lista zadań poddanych głosowaniu:

2. Mural z wizerunkiem marynarza Marynarki Wojennej z dziećmi [dziewczynka i chłopiec]
Charakter zadania: Inwestycyjny
Skrócony opis: Mural na frontowej ścianie budynku Miejskiego Żłobka obrazuje marynarza oraz dwoje dzieci [dziewczynka i chłopiec] trzymających się za ręce. Wszyscy ubrani w mundury wyjściowe Marynarki Wojennej.
Szacunkowy koszt: 48 000 zł

4. Zielona Baza- nauka i zabawa SP2 Ustka.
Charakter zadania: Inwestycyjny
Skrócony opis: ”Zielona Baza – nauka i zabawa SP2 Ustka”. Projekt zakłada stworzenie ciekawego, kreatywnego i naukowego miejsca dla dzieci i młodzieży z Ustki. To założenie ma być zachętą do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz ma dać im możliwość na eksperymentowanie, rozwój i zdobywanie wiedzy w ciekawy i aktywny sposób. Dzieci potrzebują ruchu i wyładowania nadmiaru energii, ale jednocześnie potrzebują stymulacji innych zmysłów, rozwoju kreatywności, logicznego myślenia i wielu innych umiejętności.
Szacunkowy koszt: 300 000 zł

5. Toaleta publiczna i wiata rowerowa- infrastruktura uzupełniająca do placu integracyjnego oraz placu zabaw na terenie OSIR w Ustce
Charakter zadania: Inwestycyjny
Skrócony opis: Budowa infrastruktury uzupełniającej do placu integracyjnego i placu zabaw na terenie placu zabaw na terenie OSIR w Ustce: – wiata rowerowa ze stojakiem/stacją naprawy rowerów, – toaleta automatyczna ogólnodostępna dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
Szacunkowy koszt: 310 000 zł

7. Budowa wiaty – zaplecze logistyczne stanicy kajakowej
Charakter zadania: Inwestycyjny
Skrócony opis: Zwiększenie zainteresowania turystyką kajakową w naszym regionie oraz coraz większa liczba osób korzystających z uroków rzeki Słupi, wymaga wybudowania pomieszczenia do przechowywania kajaków na stanicy kajakowej, aby osoby dopływające do Ustki mogły bezpiecznie pozostawić sprzęt i zwiedzić miasto.
Szacunkowy koszt: 352 500 zł

10. ZDROWE MALUCHY – warsztaty kulinarne z elementami zasad prawidłowego żywienia
Charakter zadania: Społeczny
Skrócony opis: Projekt zakłada cykl warsztatów kulinarnych z elementami prawidłowego żywienia dla dzieci w wieku 5 i 6 lat. Zajęcia będą odbywać się w dwóch cyklach: styczeń – maj 2024 rok i październik – grudzień 2024. Zajęcia odbywać się będą w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Ustce, Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Ustce oraz Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Ustce.
Szacunkowy koszt: 41 100 zł

11. Profesjonalny Kurs Rysunku Artystycznego
Charakter zadania: Społeczny
Skrócony opis: Kurs dla rysujących amatorsko i zainteresowanych nauką w szkołach artystycznych. Możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji w pracy z dziećmi. Obejmuje zasady używania sztalugi, budowę człowieka w pracy z modelem, kompozycję martwej natury. Praca ołówkami i węglem w rożnych typach rysunku. Kurs kończy wystawa twórczości uczestników.
Szacunkowy koszt: 43 899 zł

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *