Odpowie za napaść na nastolatka

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który wczoraj wieczorem uderzył spacerującego z psem chłopca i próbował ukraść mu telefon. Funkcjonariusze zauważyli opisywanego przez nastolatka napastnika i po krótkim pościgu dogonili go i zatrzymali. Słupszczanin był agresywny także wobec policjantów, których szarpał i kopał. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zostali poinformowani o mężczyźnie, który na jednej z ulic Słupska podszedł do spacerującego z psem nastoletniego chłopca, uderzył go i próbował ukraść jego telefon komórkowy. Policjanci, którzy pojechali na miejsce tego zgłoszenia zebrali szereg szczegółowych informacji dotyczących zdarzenia, a także rysopisu agresywnego mężczyzny. Po kilku minutach mundurowi zauważyli osobę, której wygląd odpowiadał opisywanemu przez nastolatka napastnikowi. Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu funkcjonariusze dogonili go i zatrzymali. Napastnik był agresywny także wobec policjantów, których szarpał i kopał.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie policjanci prowadzili z nim dalsze czynności procesowe. Dzisiaj zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty w związku z popełnionymi przestępstwami. Za usiłowanie rozboju 53-letniemu mieszkańcowi Słupska grozi do 12 lat więzienia, a za naruszenie nietykalności policjanta do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *