Muzyczna linia autobusowa w kratę

To prawdopodobnie najbardziej muzyczna trasa autobusowa w Polsce. A przy tym – najoryginalniej oznaczona. PKS Słupsk po raz kolejny uruchomi linię „#”, dowożącą melomanów na koncerty w Swołowie – stolicy pomorskiej Krainy w Kratę.

W sobotę, 5 sierpnia, w XIX-wiecznej swołowskiej Zagrodzie Inicjatyw Twórczych posłuchać będzie można kolejnych koncertów z cyklu „Lato na Łące”. Tym razem, jako gwiazdy wieczoru, wystąpią Sebastian Riedel & Bartek Miarka, ze swoim akustycznym programem.

Swołowo to przepiękna, historyczna miejscowość. Nazywana jest Stolicą Krainy w Kratę ze względu na doskonale zachowaną, oryginalną szachulcową zabudowę. Stąd też specjalną linię, dowożącą uczestników imprez do tamtejszej Zagrody Inicjatyw Twórczych, przewoźnik nazwał „Linią w Kratę” – i oznaczył symbolem „#”, który określa się niekiedy właśnie „kratką”.

Zawsze z wielką radością włączamy się w ciekawe inicjatywy organizowane na terenie Powiatu Słupskiego. Ułatwianie mieszkańcom uczestnictwa w kulturze to również bardzo ważna część naszej misji – zwraca uwagę prezes PKS Słupsk Tomasz Kowalczyk. – Walka z wykluczeniem komunikacyjnym, którą od lat podejmujemy, to nie tylko zapewnianie dojazdu do pracy czy szkoły. Kultura i sztuka to równie ważna część naszego życia. Cieszymy się, że dzięki nam słuchacze mogą być bliżej cenionych przez siebie artystów.

– „Lato na łące” to nowy cykl koncertowy, który odbywa się w Zagrodzie Inicjatyw Twórczych. Blety na koncerty Meli Koteluk oraz Fisz Emade Tworzywo, które już odbyły się w jego ramach, zostały wyprzedane dużo wcześniej! Mamy nadzieję, że i tym razem publiczność zechce skorzystać z naszej oferty. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że PKS Słupsk SA włącza się w wydarzenia kulturalne na terenie powiatu i wspiera takie inicjatywy jak nasza. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę. – mówi kierownik Zagrody Inicjatyw Twórczych Włodzimierz Wolski.

Autobusy „Linii w Kratę” na sobotnie koncerty odjadą z Dworca Autobusowego PKS Słupsk przy ul. Kołłątaja 15a w Słupsku oraz z Węzła Transportowego w Ustce o 17:10. Zawiozą wszystkich chętnych prosto pod wejście do Zagrody Inicjatyw Twórczych. I stamtąd też odbiorą ich w drogę powrotną. Słuchacze nie muszą się obawiać, że umknie im część widowiska lub że autobusy odjadą bez nich. Kierowcy będą czekali na podróżnych przez 15 minut po zakończeniu wydarzenia.

Bilety na koncert „Sebastian Riedel & Bartek Miarka Akustycznie” wciąż są dostępne w cenie 49 zł na portalu kupbilecik.pl. Bilety na przejazd „Linią w Kratę” można kupić natomiast bezpośrednio na pokładzie autobusu – jest to bilet od razu „tam i z powrotem”, dzięki czemu przejazd w obie strony jest tańszy niż typową linią.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *