Policyjna akcja na drogach

Do najbliższego piątku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzą działania pn. „Prędkość i Motocykle”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia na drogach, ograniczenie zjawiska niestosowania się do obowiązujących ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów. Przypominamy, że odpowiedzialny kierowca to bezpieczny kierowca, a stosowanie się do przepisów ruchu drogowego wpływa na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Od 31 lipca do 4 sierpnia słupscy funkcjonariusze biorą udział w wojewódzkich działaniach pn. „Prędkość i Motocykle”. Na drogach naszego regionu można zauważyć większą liczbę policyjnych patroli, które zwracają szczególną uwagę na kierowców jednośladów i stosowanie się przez nich do obowiązujących przepisów m.in. ograniczeń prędkości. Kontroli mundurowych podlega również stan techniczny motocykli i posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami tej kategorii.

Podczas działań policjanci wykorzystują zarówno pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory, a także oznakowane radiowozy i motocykle. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, a także eliminowanie z ruchu drogowego kierowców bez wymaganych uprawnień i pojazdów niesprawnych technicznie.

Przypominamy, że podjęcie ucieczki jest zachowaniem skrajnie niebezpiecznym, którego konsekwencją jest zatrzymanie prawa jazdy oraz skierowanie sprawy do sądu. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zgodnie z art. 178b Kodeksu karnego jest przestępstwem za które sąd może skazać na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Apelujemy do wszystkich o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że na poziom bezpieczeństwa na drogach wpływ ma każdy uczestnik ruchu, który jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg. Motocykliści i kierujący innymi jednośladami w chwili zderzenia z autem mają znacznie mniejsze szanse na przeżycie. Szanse te maleją wraz ze wzrostem prędkości, z jaką się poruszamy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *