Słupszczanie doskonali na niemieckich matach

8 medali  wywalczyli słupscy judocy na XX Międzynarodowym Turnieju Hanse Cup w Greifswald (Niemcy) .Zawody odbyły się w dniach 22-24.03.2024 r. i zgromadziły około 700 zawodników z Niemiec, Szwecji, Danii, Ukrainy i Polski.
Słupsk bardzo godnie reprezentowała 16-osobowa drużyna z TS Judo Gryf Słupsk. Słupszczanie potwierdzili swoje umiejętności  i wielokrotnie kończyli swoje pojedynki przez efektowne rzuty.
Wśród Gryfitów na wyróżnienie zasłużyła Kalina Trojanowska (33 kg) ,która stoczyła aż 5 walk. Cztery pojedynki zakończyła sukcesem i tylko w walce o złoto ,po bardzo wyrównanej walce ,uznała wyższość swojej rywalki. Srebrny medal to ogromy sukces Kaliny i dobry prognostyk na przyszłość dla młodej sportsmenki.
Bardzo dobrze zaprezentował się w grupie młodzików Marcel Wiśniewski ( 37 kg) ,który z każdego turnieju zagranicznego wraca z medalem .Tym razem wywalczył srebro i potwierdził swoje nieprzeciętne umiejętności.
Srebrny medal w kategorii u-18 zdobył Damian Cyrganowicz ( 55 kg). Słupszczanin walczył w wyższej kategorii wagowej i pokonywał cięższych rywali. Tym samym potwierdził ,że aby wygrywać w judo niezbędna jest przede wszystkim technika i przygotowanie motoryczne.
Wyniki słupszczan :
Kategoria u-13
  2 m-ce KALINA TROJANOWSKA ( 33 kg)
  3 m-ce MARIA JARYNKIEWICZ ( 36 kg)
  3 m-ce DOMINIK JĘDRZEJCZAK ( 30 kg)
  5. m-ca ANASTAZJA  PRZYBYSZWSKA ( 40 kg) ,ALEX MACKUS ( 34 kg)
,
Kategoria u-15
  2 m-ce MARCEL WIŚNIEWSKI ( 37 kg)
  3 m-ce IGA KAWAŁEK ( 52 kg)
  3 m-ce TOMASZ PILAWKA  ( 66 kg)
  7 m-ce KAMIL JĘDRZEJCZAK ( 50 kg)
Kategoria u-18
  2 m-ce DAMIAN CYRGANOWICZ ( 55 kg)
  3 m-ce MATEUSZ WOŚ  ( 66 kg)
  5 m-ce JULIA GORZKOWSKA ( 57 kg)
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *