Wpadka sklepowych złodziejaszków

Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi parze słupszczan, podejrzewanej o kradzież artykułów spożywczych, kosmetycznych i drobnej elektroniki. Skradzione towary wynosili do zaparkowanego przed sklepem samochodu, aby po chwili wrócić po kolejne łupy. 28-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna zostali wczoraj wieczorem zatrzymani. Łączna wartość skradzionych rzeczy jest bliska 1500 złotych, a zdecydowana większość z nich została odzyskana i wróci do dalszej sprzedaży.

fot. www.policja.pl

Wczoraj wieczorem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zostali poinformowani o kradzieży, do której miało dojść w jednym ze sklepów wielko-powierzchniowych. Podejrzane zachowanie złodziei zostało zauważone przez pracowników ochrony, którzy ujęli parę słupszczan. Funkcjonariusze ustalili, że 28-letnia kobieta oraz 31-letni mężczyzna weszli na teren sklepu i udali się na dział ze sprzętem elektronicznym, wzięli z półki towar i przeszli do jednej z przymierzalni. Następnie dokonali płatności przy kasie samoobsługowej i wyszli z marketu, aby po chwili wrócić do sklepu i dokładnie w tej samej kolejności, powtórzyć swoje działanie. Gdy po raz drugi kobieta i mężczyzna minęli linię kas zostali ujęci przez obserwujących ich zachowanie pracowników ochrony. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce znaleźli przy parze słupszczan skradziony telefon komórkowy, a także żółty ser i słodycze. Funkcjonariusze przeszukali również samochód zaparkowany na parkingu przed sklepem, należący do 28-latki i 31-latka, gdzie znaleźli kolejne produkty pochodzące z kradzieży m.in. kolejne słodycze, grę i kosmetyki. Skradzione produkty zostały odzyskane, a ich łączna wartość wyniosła blisko 1500 złotych.

Para słupszczan została zatrzymana i przewieziona do komendy, gdzie policjanci prowadzili z nimi dalsze czynności procesowe. Dzisiaj zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty kradzieży, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *