Nie będzie referendum, zabiorą nauczycielom

Na wczorajszej sesji Rady Miasta radni zadecydowali o likwidacji słupskiej spółki RZI, nie odbędzie się także referendum w sprawie amerykańskiej tarczy antyrakietowej, które miało kosztować 250tys zł. Słupszczanie mieli się wypowiedzieć czy  są za zlokalizowaniem elementów tarczy antyrakietowej w pod słupskim Redzikowie. Aleksander Jacek zapowiedział złożenie projektu obywatelskiego w tej sprawie za miesiąc.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O tym,że spółka ma być zlikwidowana informował nas wcześniej dyrektor biura prezydenta Biedronia Marcin Anaszewicz. Teraz stało się to faktem. Część pracowników, który wykonują zadania na rzecz PGM przejdą do tej spółki, będzie jeden zarząd, jedna księgowość zapewniał wcześniej dyrektor, a pozostałych pracowników przejmie słupski ratusz. Ilu pracowników straci przy tej restrukturyzacji pracę nie chciał powiedzieć.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po kieszeni dostaną też słupscy pracownicy oświaty. Nauczyciele zgodzili się na zabranie dodatków płynących z ratusza. Średnio każdy z nich dostanie o 60 zł mniej w pensji. To nadal szukanie tylko oszczędności. Brak sposobu na zarobienie pieniędzy, bo tak naprawdę prócz zwolnień pracowników, sięgania do ich kieszeni i cięciu wydatków nic innego się nie dzieje. Dlaczego sięga się do kieszeni ludzi, którzy ciężko na te pieniądze pracują i zwyczajnie im się należą. Kadra dyrektorska jest przerośnięta i ma się dobrze, im nikt w kieszeniach nie grzebie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *