Dożynki Rybne w Ustce i piknik rodzinny

Święto Ustki zyskuje w tym roku nową oprawę, gdyż 15 sierpnia na usteckiej promenadzie rozpoczną się „Dożynki Rybne”. Organizatorzy chcą podkreślić związek Miasta z morzem, docenić ciężką pracę rybaków i zaprezentować skarby Morza Bałtyckiego – świeże ryby. Program imprezy zawiera atrakcje dla najmłodszych – czytanie legend o Syrence i Rybaku Mistralu, pokaz naprawy sieci rybackich, a także koncerty muzyczne: „Handszpaki” i „Elektryczne Gitary”

DSC_2936-001

Będzie też  bezpłatny poczęstunek przygotowany z ryb złowionych i podarowanych przez usteckich rybaków: zupa rybna i burgery rybne a restauracja Syrenka przygotuje swoje słynne kanapki z pastą rybną. Imprezę poprowadzą Marek Rogala i Piotr Merecki.

DSC_3126

Fot.Bartosz Arszyński

 

Otwarcie imprezy o godzinie 17.00. W programie:

– „Morskie opowieści nadzwyczajnej treści” – program dla dzieci Teatru Planety M.,
– inscenizacja legendy o dzielnym Rybaku Mistralu oraz legendy o Syrence Usteckiej,
– warsztaty „twórczy recycling”, czyli rybki i morskie stwory ze starej gazety i z CD – kory (dzieci zapoznają się z gatunkami ryb bałtyckich oraz  nauczą się je odróżniać, dowiedzą się też o tym, jakie inne stworzenia zamieszkują Morze Bałtyckie),
– zabawy dzieci z animatorami (puszczanie baniek mydlanych),
– na koniec dzieci otrzymają mapki małego piechura, które doprowadzą je do pomnika Mistrala oraz Syrenki Usteckiej. Do każdej mapki dołączona będzie wróżba – sentencja do odczytania pod pomnikiem. Pokaz szycia, naprawy, hakowania sieci – Pani Wanda Wiewiórska, najbardziej znana sieciarka w Ustce, przedstawicielka ginącego zawodu – okazja do rozmowy, spotkania.

1020-600x400

Fot. Victor Studio

O godzinie 19.00 odbędzie się  koncert zespołu „Handszpaki” a o godzinie 20.00 „Elektrycznych Gitar”. Zaplanowany poczęstunek rozpocznie się wraz z otwarciem imprezy.

Podczas zabawy dzieci będą mogły zdobyć komiksy z legendą o rybaku Mistralu, a także usteckie gadżety. W trakcie koncertów odbędzie się konkurs – do wygrania ogromna Krówka Ustecka.

W Domu Kultury w Ustce w godzinach 10.00-17.00 prezentowana będzie wystawa p. Tadeusza Konopackiego „Moja droga do służby w Marynarce Wojennej”.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *