Słupsk dostał pieniądze

Do kasy miejskiej wpłynęła oczekiwaną gotówką od rządu 4.400 tys złotych. Na ostatniej konferencji prezydent Biedroń zapewniał, że Słupsk niebawem pomoc otrzyma i tak się stało. To niewątpliwie zasługa osobista Roberta Biedronia, który robi dobry klimat w Polsce i w Europie wokół Słupska. Miasta nowoczesnego, nastawionego na nowe technologie, inwestycje proekologiczne, jak choćby montowane kolektory, ogniwa fotowoltaiczne na II LO, czy miasta o zrównoważonym rozwoju nastawionego na transport miejski ( zakup 18 nowych autobusów niskopodłogowych) i komunikację rowerową. Sam też czasami porusza się rowerem.

DSC_2225

List do pani Premier Ewy Kopacz, w którym informował w jakim stanie zadłużenia przejął miasto po swoim poprzedniku zaowocował wizytą w Słupsku premier rządu, w czasie której Ewa Kopacz pochwaliła działania i starania prezydenta o polepszenie warunków życia mieszkańców miasta.

Wyraziła się słowami- widzę potrzeby miasta i widzę działanie i zaangażowanie prezydenta w sprawy miasta, dlatego postaram się pomóc – powiedziała premier.

_sm_0128-ok

Pieniądze od rządu pozwolą na remont około 150 mieszkań komunalnych, a także posłużą do mającego się wkrótce rozpocząć remontu i przebudowy Teatru „Tęcza” , który jest teraz pod nowym kierownictwem, dyrektora Michała Tramera. Remonty mieszkań będą jak zapewnia ratusz prowadzone cyklicznie. Chodzi o odnawianie ścian i wymianę stolarki okiennej. Takie prace stwierdziła wiceprezydent Krystyna Danilecka – Wojewódzka mogą być robione także na jesieni. Ważne,że Słupszczanie dostaną wyremontowane mieszkania i klucze do nich.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *