Referendalna Klapa

Ogłoszone przez prezydenta Bronisława Komorowskiego referendum ogólnopolskie dotyczące głosu Polaków w 3 ważnych dla nich sprawach: dotyczące wprowadzenia JOW, finansowania partii z budżetu i orzekania w sprawach podatkowych na korzyść podatnika, poniosło całkowitą klęskę.
Nie ma jeszcze ogłoszenia oficjalnego wyników przez PKW, ale przewiduje się,że Frekwencja w Kraju nie przekroczy 10 procent.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tym samym referendum nie jest ważne, bo nie głosowało 50% Rodaków. Politycy z różnych partii spierają się o sens referendum, podkreślają fakt źle wydanych publicznych 100 milionów złotych.
Słupszczanie oddali głosy w 47 obwodowych komisjach. Z wywiadu przeprowadzonego po zamknięciu lokali wynikało, że nigdzie nie przekroczyła ona 10%. do późnych godzin nocnych w słupskim ratuszu trwało rozliczanie się z przedstawicieli Obwodowych komisji wyborczych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zamiast ułatwić pracę, niestety mocno ja skomplikowano. Nie wystarczyło rozliczyć się z kart do głosowania, trzeba było czekać na potwierdzenie protokołów w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego i dopiero później można było zdać karty i worek oraz rozliczne przybory biurowe.
Ratusz pracował do rana.
Radny Robert Kujawski skrytykował marnotrawstwo publicznych pieniędzy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *