Uchodźcy przyjadą do Słupska

Na dzisiejszej konferencji prezydenta miasta Roberta Biedronia padała odpowiedź dotycząca przyjmowania przez polskie władze uchodźców. Prezydent jest zaniepokojony pojawiającymi się obraźliwymi komentarzami w internecie, gdzie pojawiają się skrajne, nacjonalistyczne opinie dotyczące problemu przyjmowania przez Polskę uchodźców z Syrii, Erytrei, nie tylko katolickiego wyznania, ale i muzułmanów. Robert Biedroń jest gotów na przyjęcie do miasta emigrantów. 

IMG_6664

Wcześniej opowiedział się za spotkaniami i pogadankami w słupskich szkołach z młodzieżą, bo jak zapewnił młodzież boi się konfrontacji z innymi. Wynika to ze zbyt małej wiedzy o obyczajach, kulturze tych krajów, w których zamieszkują przybywający do Europy uchodźcy, a z których muszą uciekać.  – Nie ma zrozumienia dla tych ludzi, żadnej empatii. Jestem odpowiedzialny za edukację w Słupsku i chcę by młodzież poznała i zrozumiała uchodźców. Dlaczego uciekli z własnego kraju, czym dla nich jest emigracja, z jakimi kłopotami się stykają – zaznaczył prezydent.

IMG_6671

Fot. Zbigniew Bielecki

Słupsk jako miasto jest przygotowane na przyjęcie emigrantów. Oczywiście te decyzje należą do państwa polskiego, my możemy jako samorządy zgłaszać tylko gotowość. Wiem,że samorząd Gdańska także zgłosił gotowość przyjęcia uchodźców. Nie wiemy jeszcze ile to będzie osób – powiedział Robert Biedroń.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *