Konsultacje społeczne w sprawie przebudowy dworca PKS

W ubiegłym tygodniu w słupskim ratuszu odbyły się pierwsze konsultacje społeczne dotyczące przebudowy słupskiego dworca PKS. Dotychczasowy dworzec zlokalizowany przy ulicy Kołłątaja przestanie istnieć. Nowy  znajdzie się po 2 stronie tunelu, jaki planuje się zbudować w sąsiedztwie dawnych budynków magazynowych PKP.  Tunel połączy ulicę Sobieskiego i Towarową z centrum Słupska –  ulicą Wojska Polskiego.  Węzeł transportowy czyli m.in nowy dworzec autobusowy zlokalizowany ma być od strony ulicy Sobieskiego i powiązany tunelem z dotychczasowym dworcem i ulicą Wojska Polskiego. W planach jest także przebudowa istniejącego budynku części naziemnej hali dworca PKP. DSCF1903 Prace pomiarowe prowadziła firma z Gdyni mierzono natężenie ruchu w głównych punktach miasta. Inżynierowie stwierdzili, że w godzinach szczytu ulicą wojska Polskiego w stronę dworca PKP przechodzi około 1000 ludzi i jest to dość duży ruch na tym odcinku. DSCF1901 Zebrani na sali mieszkańcy poruszali najczęściej kwestie związane z ingerencją w system ogródków działkowych, które są na tym terenie. Wiceprezydent Marek Biernacki uspokajał, że będzie to pas ok 50 m zabrany na drogę i była ona dużo wcześniej tam planowana. To dopiero pierwsze konsultacje społeczne w tej sprawie. Drugie zapowiedziano na 21 października o 16 w ratuszu. DSCF1954 DSCF1936   DSCF1929 Fot.Bartosz Arszyński

Węzeł transportowy czyli m.in nowy dworzec autobusowy zlokalizowany ma być od strony ulicy Sobieskiego i powiązany tunelem z dotychczasowym dworcem i ulicą Wojska Polskiego. Węzeł ten ma być dostępny dla wszystkich przewoźników regionalnych i międzymiastowych, ma być to miejsce gdzie integrować będą się różne formy transportu – ruch pieszy, rowerowy, autobusowy i szynowy.

DSCF1915

Projekt realizowany jest w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Słupska. Wsparcie ze środków zewnętrznych może wynieść nawet 75%.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *