Telefon dla seniora i koperta życia

Od 6 czerwca w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie ul. Słoneczna 15 D) oraz w Samodzielnym Publicznym Miejskim Zakładzie Opieki Zdrowotnej u pielęgniarek środowiskowych można otrzymać Kopertę Życia. Jest to nowa forma wsparcia, dzięki której możliwe jest uzyskanie niezbędnych informacji koniecznych do udzielania natychmiastowej i specjalistycznej pomocy osobom, do których przybywa pogotowie ratunkowe. To kolejna inicjatywa, którą wspólnie promujemy z członkami Słupskiej Rady Seniorów.Oferta ta skierowana jest przede wszystkim do osób starszych, samotnych oraz zmagających się z chorobami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Formularz umieszczony w plastikowej kopercie może być podstawowym źródłem informacji dla osób ratujących w przypadku kiedy osoba wymagająca pomocy nie jest w stanie podać niezbędne dane, a czas na udzielenie pomocy odgrywa kluczową rolę. Zgodnie z wskazaniami kopertę z aktualnym danymi zawartymi w formularzu, osoba przystępująca do akcji, powinna zamieścić w lodówce. Chodzi o zachowanie tożsamych zasad towarzyszących tej akcji. Założono, że lodówka znajduje się w prawie każdym gospodarstwie domowym. Wskazaniem jest również oznakowanie miejsca, w którym znajduje się koperta – poprzez naklejkę.

P6066793-696x522

Fot. Karolina Chalecka/UM

Został także uruchomiony telefon seniora TEL – SEN. Telefon o numerze 59 8488400 ma pełnić funkcję doradczo – informacyjną i  ma przeciwdziałać izolacji społecznej seniorów. O uruchomienie takiego telefonu bardzo zabiegali członkowie Rady Seniorów, którzy wskazali Staż Miejską jako jednostkę miejską mogącą przyjmować zgłoszenia pod specjalnym numerem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *