Gminne święto plonów w Kwakowie

Na boisku sportowym w Kwakowie odbyły się gminne dożynki. Było wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Tradycyjnie Gminne Święto Plonów rozpoczęło się o 14.00 Mszą Świętą w intencji rolników, odprawioną w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kwakowie. Po zakończeniu nabożeństwa korowód dożynkowy przemaszerował w kierunku boiska sportowego. Uroczyste otwarcie dożynek nastąpiło po 15.00 Jednym z pierwszych punktów imprezy było rozstrzygnięcie konkursu „Piękna Wieś” i wręczenie nagród laureatom.

DSC_0045

Później rozpoczęła się część artystyczna. Na dożynkowej scenie wystąpił zespół: Ale Babki. Działającemu przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji zespołowi z powodzeniem udaje się łączyć muzykę rozrywkową z tradycyjnymi polskimi utworami. Podobne brzmienia zaprezentowała kolejna grupa, która pojawiła się na dożynkowej scenie – EL Senior. Panowie koncertują wspólnie od kilku lat. Mają za sobą występy na różnego rodzaju festiwalach i imprezach.

DSC_0248

Organizatorzy zapewnili też coś dla osób, które cenią nieco inny gatunek muzyczny. Wśród artystów, którzy wystąpili przed publicznością, znalazł się zespół Zgagafari muzyka ich charakteryzuje się przede wszystkim nawiązaniem do dźwięków słowiańskich, skandynawskich i celtyckich. Na scenie w Kwakowie mieliśmy okazję wysłuchać również Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie oraz Orkiestry Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

DSC_0061

Kolejnym punktem wydarzenia było wręczenie nagród w konkursie na wieniec i chleb dożynkowy. Po jego rozstrzygnięciu nagrodzeni zostali laureaci konkursu plastycznego „Zabytki w Mojej Gminie”. Wystawę, składającą się z najlepszych prac, mogliśmy obejrzeć w czasie dożynek, w jednym z namiotów artystycznych.

DSC_0211

DSC_0168

Fot. UG Kobylnica

Po 17.00 rozpoczął się Turniej Sołectw. Ostatnim punktem gminnych dożynek była zabawa taneczna która trwała do białego rana.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *