Jak mięso zabija Ziemię happening pod ratuszem

 W środę 10 sierpnia br. Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! organizuje w Słupsku happening pod hasłem „Jak mięso zabija Ziemię”. Akcja odbędzie się na Placu Zwycięstwa 3, początek o godz. 15:00. Podczas happeningu aktywistki i aktywiści będą starali się wytłumaczyć mieszkańcom Słupska, dlaczego wybór diety jest ważny z punktu widzenia ekologii. Promowany przez grupę BASTA weganizm to nie tylko wybór etyczny wobec zwierząt, ale również wobec całej naszej planety i innych ludzi.

27676538322_e3751e9806_h

Fot. INZ Basta

Kwestie ekologiczne są ściśle powiązane z weganizmem – stylem życia pozbawionym przemocy wobec czujących istot, ale również ograniczającym negatywny wpływ człowieka na środowisko. Weganizm może stanowić istotny krok ku rozwiązaniu wielu palących problemów – wysokiej emisji gazów cieplarnianych, wylesiania, zanieczyszczania wód, gleby i powietrza, wymierania wielu gatunków roślin i zwierząt, głodu na świecie, destabilizacji lokalnych społeczności…

Hodowla przemysłowa, która odpowiada za zabijanie 70 miliardów zwierząt rocznie, odpowiada również za 18% emisji gazów cieplarnianych – więcej niż cały transport; za zużycie ogromnych ilości wody (nawet do 33% zasobów świeżej wody, podczas, gdy w wielu krajach ludzie cierpią na jej niedostatek); jest także główną przyczyną wycinania lasów deszczowych (pod uprawę paszy dla zwierząt). Kiedy ponad 800 milionów ludzi na świecie cierpi głód, 45% wszystkich upraw przeznacza się do produkcji paszy dla przemysłu hodowlanego.

Ogromny wpływ hodowli przemysłowej na naszą planetę jest z reguły pomijany przez większość organizacji ekologicznych, gdyż podjęcie próby zmierzenia się z tym problemem oznaczałoby konieczność zmiany zbyt wygodnych nawyków żywieniowych. Będziemy przekonywać, że zrównoważone opieranie się na produktach roślinnych w diecie to niższy koszt dla środowiska i ludzkości, z dużą korzyścią zdrowotną dla każdego.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *