Biedroń cudotwórca ?

Początek nowego Roku, to zwykle czas na podsumowania. Ostatnio Słupszczanie mogą mieć powody do zadowolenia, bo za sprawą mera miasta Słupsk wygrał rywalizację z innymi miastami. otrzymał tytuł Miasto Roku 2016. Jak czytamy, zadecydowały „wyjątkowość, rozwój i wspaniali mieszkańcy”. W plebiscycie Kocham to Miasto – Miasto Roku 2016 wzięły udział wybrane miasta liczące od 50 000 do 100 000 mieszkańców. Na wszystkie miasta oddano łącznie 21 783 głosy, z czego 3742 na Słupsk. W Słupsku szczęśliwiec trafił szóstkę i zainkasował 24 miliony, a Ikea wybrała sobie gród nad Słupią za miasto, w którym wymieni 5000 żarówek z wolframowych, na energooszczędne ledowe. Wymiana już się rozpoczęła. Wszystko to dzieje się za prezydentury Roberta Biedronia.

_dsc2799-002

Spośród 919 miast w Polsce, szwedzka Ikea wybrała do współpracy właśnie Słupsk. Jeden z największych sprzedawców mebli na świecie lubi akcentować politykę tolerancji i manifestować otwartość wobec środowisk LGBT. Pierwszym etapem współpracy będzie właśnie wymiana żarówek w około 90 mieszkaniach na energooszczędne i przyjazne środowisku.

_dsc2763

Miasto jest znane jest w Polsce z wprowadzania zrównoważonego rozwoju i zielonej modernizacji, owocem tych działań jest fakt, że Słupsk jako jedno z niewielu miast w Polsce nie ma skażonego powietrza. 0,99 ng/m3. Dane, które ukazały się na początku 2016 roku są niezwykle optymistyczne dla mieszkańców Słupska. Według informacji Państwowego Monitoringu Środowiska Słupsk jest jedynym miastem spełniającym normy jakości powietrza w Polsce. Pełni szczęścia dopełnia fakt, że na działce w Możdżanowie gm Ustka natrafiono na złoże bursztynu, jak oceniają fachowcy może tego być ze 20 t. Marzenia o bursztynowej komnacie znacznie się przybliżają. O Słupsku będzie się mówiło.

Info wg.Krzystof Majak

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *