Kisiciele ze Słupska wystąpili w programie Pytanie na śniadanie

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku gotowali na antenie TVP2. Młodzież wystąpiła w programie „Pytanie na śniadanie”, gdzie wspólnie z Jerzym Nogalem przygotowywała potrawy z kiszonych warzyw i owoców.Uczniowska grupa kulinarna „Kisiciele” z ZSI w Słupsku dzieliła się swoją pasją kiszenia warzyw i owoców na antenie TVP2 w programie „Pytanie na śniadanie”.

Młodzi słupszczanie wspólnie z Marcinem Kisielewskim, założycielem i opiekunem „Kisicieli”, oraz Jerzym Nogalem, szefem kuchni i bliskim współpracownikiem TVP, przygotowywali zdrowe potrawy z kiszonych warzyw i owoców. Słupszczanie zostali zaproszeni do Warszawy przez redakcję „Pytania na śniadanie”.

 

W warszawskim studiu telewizyjnym grupę kulinarną „Kisicieli” reprezentowali uczniowie: Anna Rogulska, Natalia Ratyńska, Michał Stępnik, Dawid Pogorzalski oraz Marcin Kisielewski, nauczyciel fizyki i informatyki w ZSI w Słupsku. Założyciel i opiekun „Kisicieli”.

Fot. Daniel Stawski

Kulinarna ekipa „Kisicieli” liczy łącznie 12 członków. Celem działań młodych słupszczan jest propagowanie zainteresowań zdrowym odżywianiem, popularyzacja kiszenia i rozwijanie wiedzy dotyczącej procesu fermentacji, a także kultywowanie bardzo długiej w Polsce tradycji kiszenia.

Info. Daniel Stawski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *