Medale słupskich wojowników

10 medali wywalczyli judocy TS Judo Gryfa Słupsk w mistrzostwach Bydgoszczy. Startowało tam 347 zawodników z 29 klubów z Polski oraz zawodnicy z Rosji.

Rewelacyjną formę zaprezentowała Maria Musiałek. Wszystkie swoje walki rozstrzygnęła przed czasem wykonując efektowne rzuty. Imponująco także zakończyła walkę finałową, która trwała 7 sekund. Pokonała rywalkę wykonując swój ulubiony rzut ( harai-goshi) i zdobyła złoty medal.

Wyniki słupskich judoków:
Dzieci młodsze:
2. Szymon Marciniak (27 kg)
3. Damian Cyrganowicz (27 kg), Kuba Pacewicz ( 34 kg)
5. Anna Pacewicz ( 34 kg),Mateusz Moszczyński (34 kg), Antek Żuk (45 kg).

Dzieci starsze :
1. Maria Musiałek (52 kg)
2. Oliwia Szycko ( 58 kg), Weronika Urbaniak (44 kg), Adrian Jakubiniec (50 kg).
3. Zuzanna Martyna (48 kg),Marcin Wójcik (46 kg),Jakub Martyna (33 kg).
W najbliższy weekend słupscy judocy walczyć będą w Bytomiu( Puchar Polski jun.mł) i Grudziądzu ( Turniej dzieci)