Piłkarze dla Sebastianka

To będzie wielkie sportowe wydarzenie. W najbliższą sobotę w Ustce zagrają oldboje z całego regionu. Zmierzą się, aby wesprzeć leczenie i rehabilitację Sebastianka Ambrozika.

Równo o godzinie 15 na usteckim stadionie rozpocznie się impreza charytatywna. Punktem kulminacyjnym będzie mecz znanych piłkarzy z naszego regionu, którzy nie myślą w ogóle o sportowej emeryturze, a pasją o piłki nożnej i aktywnego wypoczynku zarażają młodsze pokolenia. W usteckim meczu charytatywnym zmierzą się oldboje ze Słupska, Ustki i gminy Ustka. Cel, który przyświeca piłkarzom jest szczytny. Swoją grą chcą wesprzeć leczenie małego ustczanina. Sebastian Ambrozik urodził się w 2016 r. ze stwierdzonym Zespołem Goldenhara: wodogłowiem, wadą serca, brakiem lewej małżowiny usznej oraz zarośniętym przewodem słuchowym, porażeniem nerwu twarzowego, dysmorfią twarzy, gotyckim podniebieniem, obniżonym napięciem mięśniowym. Rodzice zbierają pieniądze na jego leczenie w Stanach Zjednoczonych.

Mecz nie będzie jedyną atrakcją imprezy. Na stadionie wystąpią usteccy muzycy soliści między innymi Patrycja Baczyńska, a także miejscowa orkiestra.

Mecz rozpocznie się o godzinie 15. Impreza potrwa kilka godzin. Organizatorzy przewidzieli szereg niespodzianek i wiele atrakcji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *