W maju autobusy pojadą po nowemu

Uwaga pasażerowie komunikacji miejskiej. Za kilka dni zmienią trasy niektórych lini autobusowych. Zmianie ulegną także nazwy niektórych przystanków.

Fot. ZIM Słupsk/http://m.zimslupsk.com/

Od 1 maja 2019 r., wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, Dotyczyć będą przede wszystkim tras na osiedlach Nadrzecze i Westerplatte.

W związku z zakończeniem przebudowy ul. Łady-Cybulskiego, autobusy linii  7,  w obu kierunkach oraz linii  21  w kierunku Szpitala zostaną skierowane na nową trasę. Pojadą ulicami- Bohaterów Westerplatte – Łady Cybulskiego – Szafranka – Hubalczyków.

Na ul. Łady-Cybulskiego przed skrzyżowaniem z ul. Szafranka zostanie utworzony dodatkowy przystanek „Szafranka”.

Jednocześnie wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy obu linii.

Na okres próbny zmieniona zostanie trasa przejazdu tej linii w kierunku ul. Przemysłowej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Autobusy będą kursować ulicami:

– Lutosławskiego – Szymanowskiego – Słoneczną, a nie jak dotychczas Poznańską i Zieloną.

Na nowym odcinku trasy wyznaczone zostaną dwa dodatkowe przystanki: „Szymanowskiego” w pobliżu Zespołu Szkół Technicznych nr 3 oraz „Rybacka” za skrzyżowaniem ul. Szymanowskiego i Słonecznej.

W związku ze zmianą trasy dla linii  25  nie będzie obowiązywać przystanek Os. Nadrzecze na ul. Zielonej. W czasie okresu próbnego na nowym odcinku monitorowana będzie frekwencja pasażerów.

Z dniem 1 maja Zarząd Infrastruktury Miejskiej wprowadzi także zmianę nazw części przystanków. Szczegółowa lista dostępna jest na stronie internetowej ZIM.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *