Mistrzowie ortografii

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zajęli czołowe miejsca  w Ogólnopolskim Konkursie online: #ortograf2019 – 100 trudnych wyrazów o tytuł Mistrza ortografii.

cof

 

Uczniowie słupskiego ZSI zdominowali ogólnopolski konkurs ortograficzny,  zajmując czołowe pozycje  w finałowym etapie zawodów. Alicja Symko zajęła I miejsce, Kewin Tkaczyszyn uplasował się na II miejscu, z kolei na trzecim stopniu podium stanęły ex aequo: Magdalena Rużyło, Daria Kawińska, Natalia Boniek, Wiktoria Bętkowska, Natalia Polińska, Angelika Kotecka, Roksana Zwara.

Młodzi słupszczanie w walce o tytuł „Mistrza ortografii” musieli pokonać 8 etapów tematycznie związanych z ortografią. Do testu głównego mogli przystąpić tylko ci uczestnicy konkursu, którzy przeszli wszystkie poziomy, zaliczając testy na 50% pkt. minimum. W rywalizacji konkursowej uczniowie używali smartfonów (konkurs online).

Celem konkursu było uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez środowisko szkolne, utrwalanie znajomości pisowni wyrazów trudnych i ortografii, wzmacnianie tożsamości narodowej i szacunku do tradycji języka ojczystego.

Młodych słupszczan do konkursu przygotowały: Maja Frąckowiak, Karolina Pera, Ewelina Walczak i Bronisława Boczoń-Sapeta, nauczycielki języka polskiego w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

Organizatorem konkursu był portal „Kocham język polski – kochamjp.pl”. Konkurs odbył się w formule Edukacyjne Wyzwanie Medialne. To projekt nastawiony m.in. na integrację środowiska szkolnego i wprowadzanie innowacji edukacyjnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *