Kradł paliwo z samochodów


Złodzieja paliwa z samochodów zatrzymali słupscy policjanci. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, próbował jednak salwować się ucieczką. Wpadł po krótkim pościgu pieszym. 

fot. KMP Słupsk

Słupscy policjanci, patrolując nocą parkingi samochodowe, zobaczyli mężczyznę, który kradnie paliwo ze zbiorników samochodowych. Na widok funkcjonariuszy, sprawca zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali mężczyznę w pościgu pieszym. Okazał się nim 39-latek ze Słupska, który w ubiegłym miesiącu był zatrzymany w związku z innymi przestępstwami. Wówczas śledczy postawili mu zarzuty usiłowania i kradzieży z włamaniem do automatów myjni samochodowych oraz posiadania narkotyków.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Ustalono, że sprawca ukradł z dwóch pojazdów 45 litrów paliwa o łącznej wartości 225 zł.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Wczoraj sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *