Więcej patroli na naszych uliach

W powiecie słupskim pojawiło się więcej policyjnych patroli. Jet to wynikiem wieloletniej współpracy ze słupską szkołą policji. Na swoją pierwszą służbę stawiło się blisko 20 słuchaczy, którzy będą dbali o porządek publiczny i bezpieczeństwo mieszkańców. We wszystkich zmaganiach uczestniczą policjanci słupskiej komendy, którzy uczą młodszych kolegów, jak prawidłowo wypełniać obowiązki służbowe.

Rozpoczęły się wspólne służby policjantów słupskiej komendy ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku. Współpraca odbywa się w ramach praktyk zawodowych, które słuchacze odbywają przed ukończeniem kursu podstawowego. W czasie wspólnych służb młodzi funkcjonariusze przeprowadzają swoje pierwsze interwencje w terenie, w których trakcie ujawniają sprawców przestępstw i wykroczeń, co dokumentują odpowiednimi zapisami. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Każda służba słuchaczy rozpoczyna się odprawą w komisariatach w Słupsku, podczas których patrole otrzymują zadania do realizacji w służbie oraz przydzielane są do doświadczonych policjantów. Służby słuchaczy pełnione są wspólnie z dzielnicowymi i policjantami prewencji. Podczas praktyk funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku uczą młodszych kolegów jak prawidłowo wypełniać obowiązki służbowe. Większa ilość policjantów na ulicach powiatu słupskiego z pewnością przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *