Karta mieszkańca za PIT

Ustka zachęca mieszkańców i nie tylko do rozliczenia podatkowego PIT w mieście. Zachętą ma być tworzona właśnie karta mieszkańca. Dokument gwarantować będzie ulgi.

fot. Zarząd Portu Morskiego w Ustce/www.http://ustkaport.pl

Jak twierdzą władze kurortu każdy obywatel, który wskazuje w swoim rozliczeniu podatkowym (PIT) miejsce zamieszkania USTKA przyczynia się do wzrostu dochodu miasta, a tym samym jego rozwoju. Należy podkreślić, że udział w podatku dochodowym od osób fizycznych jest, obok podatku od nieruchomości, podstawowym dochodem własnym gmin. Dzięki temu miasto ma możliwość rozbudowywać ofertę usług publicznych, współpracować z klubami i stowarzyszeniami, które organizują zajęcia dla dzieci, młodzieży, seniorów oraz realizować szereg inwestycji m.in.. modernizacje ulic czy też finansować ustecką oświatę. Zachętą do rozliczeń w Ustce ma być Karta Mieszkańca. Jej wdrożenie planowane jest na marzec 2020. Jej posiadanie umożliwi:
korzystanie na preferencyjnych warunkach z zajęć sportowych, plastycznych, tanecznych;
• zakup biletów ze zniżką na koncerty i wydarzenia w Domu Kultury
• bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej
• korzystanie z promocyjnych ofert podmiotów prywatnych, które zdecydują się zostać partnerami Karty (handel, usługi, gastronomia)

Każdy mieszkaniec może sprawdzić na jakie zadania miasto wydaje przekazywany z jego wynagrodzenia podatek. Wchodząc także na internetowy ”Kalkulatora mieszkańca”, ile dokładnie pieniędzy z podatku trafia do budżetu samorządu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *