Trudny weekend na drogach – policja podsumowuje ostatnią akcję

W miniony weekend policjanci słupskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego 4 osoby, które będąc pod wpływem alkoholu, kierowały samochodem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 1 do ponad 2 promili alkoholu. W 26 przypadkach funkcjonariusze stwierdzili przekroczenie prędkości, z czego w 2 z nich zostało zatrzymane prawo jazdy. Ponadto doszło do 6 zdarzeń drogowych.

POLICJA

Podczas kontroli jakie miały miejsce w miniony weekend, w ręce policjantów wpadło 4 kierowców, którzy mając w wydychanym powietrzu od ponad 1 do ponad 2 promili alkoholu, wsiedli za kółko swoich pojazdów. Sprawcy to mężczyźni z powiatu słupskiego w wieku od 32 do 44 lat. W trakcie weekendu policjanci ruchu drogowego zatrzymali też do kontroli 26 kierowców, którzy popełnili wykroczenia w zakresie niestosowania się do obowiązującej prędkości. U dwóch z nich licznik wskazał przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto funkcjonariusze pracowali na miejscu 6 zdarzeń drogowych.

W wyniku zdarzeń drogowych nikt nie ucierpiał, sprawcy kolizji już odpowiedzieli za popełnione wykroczenia. Podobnie zakończyły się czynności wobec osób, które przekroczyły prędkość. Dodatkowo dwóm z nich zatrzymano prawo jazdy.

Tym, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko w stanie nietrzeźwości, policjanci uniemożliwiali dalszą jazdę, zatrzymali prawo jazdy i sporządzili dokumentację służbową. Mężczyźni wkrótce usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat więzienia, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *