Słupszczanka tworzy kreatywne wirtualne escape roomy

Monika Skwarek, nauczycielka matematyki w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, tworzy edukacyjne pokoje zagadek – tzw. wirtualne escape roomy. 

Słupszczanka tworzy kreatywne matematyczne escape roomy, które kryją w sobie różnorodne matematyczne działania, zadania, łamigłówki, szyfry i kody, których rozwiązanie krok po kroku doprowadzi uczestników do odkrycia tajemnicy. Nauczycielka edukacyjne pokoje zagadek realizuje za pomocą Genially – platformy do tworzenia wizualnych i interaktywnych treści, oraz w Formularzach Google.

– Zazwyczaj królowa nauk kojarzy się z nudnymi zadaniami i trudnymi obliczeniami. Matematyczne escape roomy tworzone przez naszą nauczycielkę udowadniają, że nauka matematyki może być fascynującą przygodą i świetną rozrywką. Opisy zadań i misji uzupełnione są świetną grafiką, a zagadki 
 są bardzo intrygujące. Tematyka scenariusza może być naprawdę różna np.  kryminalna, przygodowa, a może  być np.  troszeczkę z dreszczykiem, tak, by uczeń wczuł się w klimat. Pokoje zagadek świetnie kształtują wśród młodzieży takie kompetencje jak logiczne myślenie, spostrzegawczość, analizowanie i wyciąganie wniosków. Matematyczne escape roomy tworzone przez panią Monikę mogą funkcjonować jako powtórka danego zagadnienia, czy wybranego działu, ale również mają zachęcić uczniów do zagłębiania się w bardziej skomplikowane aspekty matematyczne. Ponadto, poprzez tego typu aktywności chcemy pokazać, że wiedza matematyczna jest ważnym elementem rzeczywistości i przydaje się nie tylko podczas szkolnych zajęć. Escape roomy są również pewną formą rozrywki i spędzania wolnego czasu – mówi Daniel Stawski z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *