W słupskim szpitalu znów działa dermatologia

Oddział Dermatologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku znów zaczął przyjmować pacjentów. Oddział rozpoczął pracę po okresie zamknięcia spowodowanym decyzją Wojewody Pomorskiego. Pomieszczenia dermatologii były zarezerwowane na potrzeby utworzenia oddziału izolacyjno-opiekuńczego dla chorych na COVID-19.

Po dwu i pół miesięcznej przerwie mieszczący się w Ustce Oddział Dermatologiczny słupskiego szpitala wczoraj (01.06.) wznowił leczenie. Z powodu nadal trwającej epidemii COVID-19 pacjenci korzystający z leczenia szpitalnego będą musieli podporządkować się reżimowi sanitarnemu. Przed przyjęciem na oddział pacjent będzie musiał zgłosić się na SOR naszego szpitala, gdzie zostanie pobrany wymaz do testu na SARS CoV-2. Jeśli wynik będzie ujemny pacjent będzie mógł przyjść do szpitala na zabieg. Należy pamiętać, że wszyscy pacjenci przebywający w szpitalu zobowiązani są do zakrywania twarzy, noszenia rękawiczek ochronnych oraz zachowania odstępu dwóch metrów od pozostałych osób.

W sprawie umówienie się na przyjęcia planowe na Oddziale Dermatologicznym pacjenci mogą umawiać się pod numerem telefonu 59 81 54 253 od poniedziałku do piątku w godz. 9-12.

Pacjenci docierający z zewnątrz na oddział w przypadkach nagłych przyjmowani są w utworzonej na parterze budynku izbie przyjęć przedplanowych. Personel medyczny dokona rozpoznania i w przypadku decyzji o koniecznym przyjęciu na oddział pacjent zostanie odesłany na SOR do Słupska. Po przyjęciu na SOR i wykonaniu badań w kierunku COVID-19 pacjent trafi docelowo na odział dermatologiczny. Po godz. 15 oraz w weekendy izba przyjęć przeplanowych oddziału dermatologicznego nie pracuje. W takich przypadkach pacjenci w stanach nagłych powinni zgłaszać się na SOR w Słupsku.

Z powodu konieczności utrzymania reżimu sanitarnego oddział dermatologiczny zmniejszył liczbę przyjmowanych pacjentów do 13.

Przypomnijmy, wcześniej po przerwie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku rozpoczął przeprowadzanie zabiegów planowych na oddziałach mieszczących się w budynkach w Słupsku. Działalność w szerszym zakresie rozpoczęły także poradnie ambulatoryjne.

Działania podejmowane przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku są podyktowane decyzjami i rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia  Po przerwie związanej z ograniczeniami wstępu do szpitali wprowadzonych z powodu epidemii COVID-19 resort zaczął zezwalać pacjentom na szerszy dostęp do szpitali.

Uwaga! Wprowadzenie możliwości szerszego dostępu do leczenia szpitalnego nie oznacza, że zostaje zniesiony zakaz odwiedzin pacjentów przebywających w szpitalu. Z uwagi na trwającą epidemię zakaz ten zostaje nada utrzymany do odwołaniu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *