Większy Oddział Izolacyjny dla chorych na koronawirusa

Słupski szpital przygotował miejsca dla kolejnych 20 pacjentów zakażonych koronawirusem. Tym samym liczba miejsc tzw. covidowych wzrosła do 110.

Trzecia fala pandemii koronawirusa sprawia, że liczba chorych lawinowo rośnie. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku, podobnie jak inne szpitale w województwie, został zobowiązany decyzją Wojewody Pomorskiego do zwiększenia liczby łóżek na Oddziale Izolacyjnym. Zarząd szpitala, mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pacjentom i stworzenie komfortowych warunków leczenia, podjął decyzję o ulokowaniu dodatkowych 20 łóżek covidowych w obszarze Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

– Decyzja wojewody wymagała od nas szybkiej reakcji. Przeorganizowania pracy szpitala bez zakłócenia ciągłości terapii leczonych pacjentów. To duże wyzwanie, któremu musieliśmy sprostać – mówi Andrzej Sapiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Podjęliśmy decyzję o przebudowie na potrzeby Oddziału Izolacyjnego obszaru Oddziału Ortopedycznego.

W kilka dni na ortopedii musiała więc powstać śluza bezpieczeństwa dla personelu i należało zamontować monitoring wizyjny na salach chorych. Trzeba było też wyposażyć oddział w niezbędny sprzęt m.in. do tlenoterapii i monitorowania funkcji życiowych, np. kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy infuzyjne, pompy strzykawkowe, respiratory.

Wszystko działo się bardzo szybko, bo chorych przybywa. Pierwsi pacjenci trafili na nowe łóżka w piątek.

W związku z koniecznością zaanektowania Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej na Oddział Izolacyjny, pacjenci ortopedyczni są tymczasowo leczeni w wydzielonych salach w części po Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej. Tam mają zapewnioną niezbędną infrastrukturę do prowadzenia terapii i opiekę specjalistyczną.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *