Śmiertelny wypadek na pasach

W piątek w godzinach wieczornych słupscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ul. 3 Maja w Słupsku. Jak wstępnie ustalili, przyczyną potrącenia pieszego było nieustąpienie mu pierwszeństwa przez kierującego mercedesem.

fot. www.policja.pl

W miniony piątek około godziny 17.40 policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego w Słupsku przy ul. 3 Maja. Funkcjonariusze pracujący na miejscu tego zdarzenia ustalili wstępnie, że 49-letni kierujący pojazdem mercedes nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na pasach 83-letniemu pieszemu, który został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu. Funkcjonariusze przesłuchali świadków tego tragicznego zdarzenia, sporządzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia, a także wykonali dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał dowodowy pozwoli policjantom na ustalenie dokładnych okoliczności tego wypadku.

Przypominamy, że od 1 czerwca 2021 roku obowiązują zmiany w przepisach ruchu drogowego. Dotyczą one m.in. pieszych, którym dają pierwszeństwo przy wejściu na przejście dla pieszych przed wszystkimi pojazdami. Należy jednak pamiętać, że istotne dla poprawy bezpieczeństwa pieszych są elementy odblaskowe, które są obowiązkowe na drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Założenie odblasku na kurtkę, torebkę czy plecak zdecydowanie poprawi naszą widoczność także w mieście, podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *