Bezpieczniej na przejściach dla pieszych w Słupsku. Ratusz otrzymał dotację

100 tysięcy złotych dotacji na stworzenie bezpiecznych przejść dla pieszych otrzymał słupski samorząd. Pieniądze pochodzą z rządowego Programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. To już druga dotacja w ramach tego programu, którą otrzymało miasto.

fot. UM SŁUPSK

W ramach tej inicjatywy zmodernizowane będą dwa przejścia dla pieszych przy ul. Hubalczyków. Pierwsze przy skrzyżowaniu z ul. Kosynierów Gdyńskich, a drugie przy przejściu do Parku Wschodniego.

Kolejne, bezpieczne przejście dla pieszych powstanie na ul. Zaborowskiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Dywizjonu 303. Następne wybudowane będzie przy Al. 3‐go Maja w pobliżu skrzyżowania z ul. Chrobrego. Natomiast piąte dofinansowane w ramach programu ulokowane ma być na ul. Kaszubskiej, na wysokości parkingu kościoła Najświętszego Serca Jezusowego.

W tych wszystkich miejscach zostaną zamontowano doświetlacze, a także zamontowane fluorescencyjne znaki. Ponadto zamontowane będą tak zwane płytki brajlowskie, które mają ostrzegać osoby niewidzące przed wejściem na jezdnię.

Prace mają zakończyć się do końca tego roku i łącznie będą kosztować 120 tys. zł

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *