Idą upały, centrum ostrzega

IMG_3285Dzisiaj termometry wskażą w Ustce 27, jutro ma być już 34 stopni, ale rządowe centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed nadchodzącą falą upałów. Oznacza to, że mogą wystąpić nagłe zjawiska atmosferyczne takie jak burze , powodujące zagrożenia życia i niosące szkody. Fala ma być od jutra, a utrzyma się do soboty do 20.

Leżąc na plaży plackiem należy liczyć się z poparzeniami skóry, dlatego koniecznie trzeba stosować kremy ochronne z wysokim filtrem. Pamiętać także musimy o nakryciu głowy nalepiej w kolorze białym odbijającym promienie słoneczne. Nie powinniśmy także eksponować na słońcu długo naszego ciała. Częściej chłodzić go wodą. Na plaże najlepiej udać się w godzinach popołudniowych, kiedy słońce tak już nie pali skóry, bo tu łatwo o poparzenia, które mogą doprowadzić do raka skóry – czerniaka bardzo groźnego.

IMG_3293

Fot. Zbigniew Bielecki

Osoby starsze powinny siedzieć w cieniu, albo unikać wychodzenia na dwór.
Oczywiście należy pić dużo płynów najlepiej wodę, ale 2-3 szklanki na godzinę nie dopuścić do odwodnienia organizmu. To już chyba ostatnia fala gorąca tego lata mówią meteorolodzy. Korzystajmy z kąpieli słonecznych , ale z umiarem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *