3 Marsz dla Jezusa

Ponad 1000 wiernych z transparentami „Jezus Żyje: i czerwonymi chorągiewkami wzięło udział we wczorajszym marszu dla Jezusa. Procesja wyruszyła ulicami Słupska spod kościoła pw. Św. Józefa w Słupsku, Sanktuarium Św. Józefa. W uroczystej mszy odprawionej wspólnie z innymi księżmi ze słupskich parafii wziął udział Ks. bp Krzystof Zadarko, który wygłosił kazanie, a później z wiernymi, pielgrzymami i duchownymi wziął udział w marszu ulicami Słupska.

_DSC4976

_DSC4949-001

Na czele procesji niesiono wielki transparent „Marsz dl Jezusa”, za nim na platformie samochodu zespół, który towarzyszył wiernym śpiewem muzyką i w różnokolorowym marszu. Procesja podążała ulicami: Szczecińską, Deotymy, do Placu Zwycięstwa, gdzie po odśpiewanym uroczystym Tedeum ks. bp odczytał akt oddania Jezusowi Chrystusowi miasta Słupska.

_DSC5043-001

Biskup powiedział: Nie chcemy robić tu żadnej konkurencji władzom świeckim, ale widzimy i czujemy iż nasze pomysły na ułożenie życia osobistego i społecznego nie wystarczą, trzeba odkryć tego jednego, jedynego Pana,  jedynego Króla, jednego jedynego Boga żebyśmy czuli się wolni, żeby nasze serca potrafiły miłować. Żebyśmy nie czuli w sobie lęku i zagrożenia. Wydaje się czasami,że te lęki i zagrożenia nadciągają na współczesną Europę i dlatego tak bardzo ważna sprawą żebyśmy powiedzieli w duszy swojej, a później na ustach Jezus jest Panem.! Jezus jest Królem.! Jezus jest Bogiem.! Razem z wami chciałem teraz oddać to miasto Chrystusowi –  powiedział ks. bp Krzysztof Zadarko.

_DSC5057

_DSC5221

Fot. Bartosz Arszyński

Po akcie oddania odbył się występ hiszpańskiego zespołu „Los Bamberos” grającego muzykę hiszpańską z repertuaru zespołu „Gipsy King”, zespoł mógł się podobać. Wirtuozerskie popiosy gry gitarowej i najsłynniejsze hiszpańskie melodie sprawiły, że słuchacze zamienili się w podrygujących tancerzy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *