Parking, Bike and Ride

W Słupsku w ramach zadania zwiększenia Atrakcyjności Transportu Miejskiego powstaje infrastruktura rowerowa. Są już nowe ścieżki rowerowe przy ul. Małcużyńskiego, Szczecińskiej, barierki energochłonne oddzielające ruch samochodowy od rowerowego przy Al. 3 maja i antypoślizgowe przejazdy rowerowe . Obecnie trwają prace budowy parkingu rowerowego – Bike and Ride z bezobsługową stacją obsługi IBOMBO wyposażoną w kompresor powietrza. Takie  stacyjki są stosowane w wielu europejskich krajach i na świecie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To nowoczesne rozwiązanie ma na celu możliwość pozostawienia roweru na monitorowanym, zadaszonym i przeszklonym parkingu rowerowym i udanie się koleją do innej miejscowości bez obawy, że coś stanie się z naszym rowerem. Bezpieczeństwa na parkingu mają strzec 4 monitorujące obiekt kamery. Pod przeszkloną wiatą będą stojaki rowerowe na 24 rowery. W Sopocie prezydent miasta wypłaci 500 złotych podwyżki pracownikom, którzy przesiądą się z samochodów na rowery.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Robert Linkiewicz, dyrektor Wydziału Komunikacji UM powiedział, że prezydent widzi potrzebę budowania w mieście infrastruktury rowerowej i takich parkingów powstanie więcej. Nawet gdybyśmy wybudowali 50 – 100 km dróg rowerowych, a nie będzie gdzie pozostawić roweru to rower nie stanie się środkiem komunikacji, a będzie się tylko można min przejechać – powiedział Robert Linkiewicz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *