Pomorskie Dni Energii 2015

W dniach 21.-25.09.2015r. w Słupskim Inkubatorze Technologicznym,  odbywały się spotkania i warsztaty w ramach akcji Pomorskie Dni Energii 2015. Była to regionalna akcja, której organizowało Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie odnawialnych źródeł energii, oszczędności energetycznej i edukację ekologiczną w zakresie alternatywnych źródeł energii i jej pozyskiwania.

DSC03411

W trakcie tej akcji w całym województwie odbyły się liczne warsztaty edukacyjne, prezentacje i dyskusje tematyczne. Wydarzenie skupiało instytucje naukowe, przedsiębiorców, animatorów działań edukacyjnych, stowarzyszenia i instytucje z branży energetycznej, a także przedstawicieli organów publicznych.

DSC03457

Słupski Inkubator Technologiczny na bazie Pracowni Odnawialnych Źródeł Energii przygotował warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej pn. „Energetyczne spotkania z energią” dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty praktyczne dla mieszkańców i przedsiębiorców pod nazwą „Oblicz opłacalność własnej instalacji fotowoltaicznej” Wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Szkół.

DSC03460

Fot. Michał Kubera

W trakcie całego tygodnia w warsztatach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 10 Szkół: zarówno podstawowych, gimnazjów jak również ponadgimnazjalnych. Prawie 300 uczniów skorzystało z różnych form zajęć praktycznych w tym „Energetyczne spotkania z energią” (250 osób) oraz „Oblicz opłacalność własnej instalacji fotowoltaicznej” (blisko 50 osób).

Dla wszystkich było to także okazja do zapoznania się z instalacjami PV zlokalizowanymi w Słupskim Inkubatorze Technologicznym na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *