Robert Chwali Ewę i Barbarę

W ostatnim dniu kampanii wyborczej Czerwony autobus z liderką Zjednoczonej Lewicy Barbarą Nowacką odwiedził Słupsk. Kandydatka na premiera nie kryła swojej sympatii do Roberta Biedronia prezydenta Słupska, z którym łączą ją lewicowe poglądy na Polskę. Spotkanie w ratuszu w obecności Doroty Gardias, kandydatki na posła ze Zjednoczonej Lewicy i posła Dariusza Jońskiego z SLD odbyło się bez obecności dziennikarzy. Program wizyty był napięty, bowiem spotkanie zaplanowane na 11.30 faktycznie odbyło się po 13, później krótki spacer sprzed ratusza do kawiarni „Kafeina”, gdzie odbyła się konferencja prasowa Barbary Nowackiej i prezydenta Roberta Biedronia. Barbara Nowacka w trakcie spaceru po Słupsku zauważyła, że spóźnienie wynikało z tego,  iż nikt nie zainwestował jeszcze w drogę do Słupska.

_DSC8870

Robert Biedroń miał dla Słupszczan dobrą wiadomość, bo Słupsk otrzymał obiecane od premiera Rządu 9,5 ml zł. Prezydent podziękował za to wsparcie przed kamerami, dzięki temu możemy wyremontować mieszkania komunalne i odnowić słupski Teatr Tęcza. Ewa dotrzymała słowa, mam nadzieję, że Barbara też dotrzyma słowa – zaznaczył prezydent Robert Biedroń. Witając Barbarę Nowacką na konferencji prasowej powiedział

_DSC8889

Szanowni Państwo dzisiaj gościmy niezwykłego gościa liderkę Zjednoczonej Lewicy związanego z naszym miastem, bo mieliśmy wybitną posłankę ziemi słupskiej poseł Izabelę Jarugę – Nowacką, mamę pani Barbary , która niestety zginęła w katastrofie smoleńskiej. Barbara Nowacka też wielokrotnie odwiedzała Słupsk, zna miasto może lepiej niż ja. Osobiście pomagała mi na początku kampanii prezydenckiej, gdy wszystko było jeszcze w sferze planów. Ciesze się także dlatego, że Słupsk otrzymał obiecane wsparcie od Pani premier Ewy Kopacz. Chciałbym Państwu przypomnieć ten moment, kiedy premier rozpoczynała kampanię wyborczą po Polsce zaczynała ją w Słupsku. To tutaj rozpoczęła się przygoda pani premier z Polską i objazd naszego kraju i bardzo się z tego cieszymy, bo dzięki wizycie udało nam się zwrócić uwagę na ważne problemy samorządowe. Na problemy rozwoju miast średniej i małej wielkości, które często jako byłe miasta wojewódzkie borykają się z wieloma problemami. Wielkie inwestycje często są organizowane w wielkich ośrodkach miejskich metropoliach, a my staliśmy się często marginesem województw, prowincją tych województw, a tak się nie czujemy. Pani premier złożyła 3 obietnice dla naszego miasta i chciałbym dzisiaj powiedzieć, że wszystkie 3 zostały zrealizowane. Chciałbym podziękować pani premier, że dostaliśmy dotację na remont mieszkań komunalnych, remont naszego teatru lalki oraz na budowę drogi krajowej nr 21. Wszystkie 3 obietnice zostały zrealizowane. Szanowni Państwo Ewa dotrzymuje słowa i mam nadzieję, że Barbara też dotrzymuje słowa, dlatego cieszę się, że Barbara Nowacka jest dzisiaj z nami. Liczę na to ,że problemy samorządu będą obecne w Sejmie i będą traktowane z jeszcze większą atencją, bo dzisiaj po 25 latach funkcjonowania samorządu tego uaktualnienia sytuacji samorządowej, zrównoważonego rozwoju bardziej potrzebujemy – powiedział Robert Biedroń.

_DSC8892

Barbara Nowcka odpowiedziała słowami:

Bardzo się cieszę, że mogę być w Słupsku, z tych powodów o których powiedział Robert, ale też jeszcze jednego szczególnego byłam tutaj mniej więcej rok temu, kiedy Robert Biedroń zaczynał swoja kampanię prezydencką zaprosił mnie byśmy razem porobili coś w kampanii, to był ten moment kiedy jeszcze nie miał ulotek, nikt nie wierzył, że jest możliwe żeby Robert Biedroń został prezydentem Słupska. On w to wierzył, że zmiana jest możliwa, kiedy zaczął mówić o Zjednoczonej Lewicy było nas kilkoro między innymi ja i Robert, który mówił, że to jest dobra droga i trzeba wierzyć, że z pewną energią siłą i taką młodością ducha uda się dokonać rzeczy trudnych i odnieść sukces. Robert jest ucieleśnieniem takiego sukcesu. Jeśli się chce i jest się szczerym i autentycznym w tym co się robi, to osiąga się te sukcesy. Taki jest Robert, taka będzie Zjednoczona Lewica. Sprawy samorządowe są dla nas bardzo ważne. Mamy swoich przedstawicieli i przedstawicielki w samorządach, spotykają się z nami bardzo często. Startują z naszych list wyborczych i wszyscy mówią to samo. „To dobrze ,że inwestycje szły do wielkich miast, ale nie może być tak, żeby mniejsze i średnie miasta były zapomniane, żeby ten rozwój i pieniądze na inwestycje nie szły do nich, żeby infrastruktura w tych miastach nie była rozwijana, bo to zabiera im szansę na miejsca pracy, szansę na dobrą gospodarkę, szansę na rozwój. Miastu ciężko inwestować, bo nie ma inwestorów, ażeby byli inwestorzy muszą być drogi. Na to są pieniądze z Unii Europejskiej na to mogą być pieniądze krajowe, tylko trzeba zmienić to myślenie, że bogactwo idzie do wielkich miast, a potem to bogactwo będzie skapywało magicznie na cały kraj.”

_DSC9015

Otóż nie nie będzie skapywało i Słupsk jest tego przykładem. Miasto dostaje pieniądze na inwestycje i to nie wpływa na duży rozwój Słupska. Tu trzeba budować drogi, sprowadzać inwestorów, oni przyjadą jak będą wiedzieli, że jest dobry gospodarz, ale przyjeżdżałoby ich o wiele więcej gdyby mieli zbudowaną drogę, gdyby infrastruktura kolejowa była budowana, była odremontowywana, było rozwijana i promowana. To jest jedna z rzeczy, którą Zjednoczona Lewica się zajmie. Mamy umiejętności i to czego często brakuje w naszej polskiej polityce, chęć dialogu i przyjeżdżamy rozmawiamy z prezydentami różnych miast, wójtami, sołtysami. Słuchamy tego co mają do powiedzenia, ale też mamy swoich liderów. Będziemy robić wszystko, by głos samorządowców był słyszalny w Sejmie. Byście swoje postulaty mogli prezentować w Sejmie, byście mieli w nas autentyczne wsparcie i tego dopilnujemy. Kolejno Barbara Nowacka korzystając z obecności kamer zwróciła się do wszystkich wyborców o lewicowych poglądach słowami:

_DSC9034

– To jest bardzo ważny moment kampanii wyborczej za 2 dni wybory. Namawiamy was do udziału. Namawiamy wszystkich wyborców o lewicowych poglądach, aby oddali głos na Zjednoczona Lewicę. Jeśli chcecie wolności, równości, sprawiedliwości społecznej. Jeśli chcecie, by Polska była krajem w którym żyje mam się przyjaźnie, w którym jesteśmy szczęśliwi i godni. Oddajcie głos na listę nr 6, to będzie dobra zmiana w polskiej polityce. Tak jak Słupsk zainwestował w dobrą zmianę, którą jest Robert Biedroń, który jest przyjazny ludziom, pogodny, pełen energii tak z naszej stony jest wiele kandydatów i kandydatek. Jest z nami Dorota Gardias pielęgniarka jedna z tych osób, które wnoszą uśmiech do życia i kompetencje do polskiej polityki. 25 października zapraszam do głosowania, tak żeby w Polsce żyło się dobrze, normalnie i przede wszystkim demokratycznie – powiedziała Liderka Zjednoczonej Lewicy.

IMG_7208

Później prezydent Robert Biedroń zwrócił się jeszcze z apelem do wszystkich, dla których ważna jest demokracja.

W niedzielę staniemy przed ważnym wyborem, wyborem, kory będzie miał dla nas znaczenie. 26 lat demokracji zobowiązuje, aby dokonać wyboru rozważnie, mało spontaniczny, a bardziej przemyślany. Dlatego chciałbym zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, którym zależy na demokratycznym państwie prawa, żebyśmy rozsądnie wybrali wszystkie siły zjednoczone. Chciałbym Państwa poprosić abyśmy razem wybrali koalicję dla demokracji – powiedział Robert Biedroń

IMG_7242

IMG_7220

Fot. Zbigniew Bielecki i Bartosz Arszyński

W trakcie konferencji Słupszczanin podziękował prezydentowi, za prezydenturę, ale zauważył, że w Parku Powstańców Warszawskich w dalszym ciągu nie ma oświetlenia elektrycznego. Wychodząc prezydent tradycyjnie zrobił sobie selfie z Barbarą Nowacką i pozował do wspólnego zdjęcia na tle słupskiego tramwaju.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *