Ferie w Muzeum

Przez cały czas trwania ferii zimowych Muzeum Pomorza Środkowego przygotowało dla dzieci i młodzieży ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu na zajęciach w salach Zamku i Młyna Zamkowego. Muzealne warsztaty adresowane są do różnych grup wiekowych, każdy znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Ferie w muzeum zakończy wielki bal w Szkole Czarownic.

ferie w MPŚ

Fot. FB/MPŚ

SZCZEGÓŁOWY PLAN FERII W MUZEUM
15 lutego (poniedziałek)
…dzwon, klumpy, kleszczka…czyli etnograficzne tajemnice w Muzeum Zajęcia adresowane dla dzieci od 6-7 roku życia, w ramach których zapoznają się z wystawami etnograficznymi Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Dzieci poznają przedmioty, które wyszły już z użycia i ich historię, dowiedzą się także czym kiedyś zajmowali się mieszkańcy Pomorza

16 lutego (wtorek)
Słomiane cuda – podczas zajęć dzieci dowiedzą się o tradycji słomianych ozdób oraz poznają tajemnice wykonywania słomianych laleczek, aniołków, gwiazdek itp.
Zajęcia adresowane dla dzieci od 9 roku życia.

17 lutego(środa)  Z władcami w tle –  zajęcia adresowane dla dzieci od 6-7 roku życia, przybliżające królów i książąt w formie zabaw plastycznych, w oparciu o wystawą „Poczet królów i książąt polskich w medalierstwie i numizmatyce”. Poznanie trybutów i insygniów władzy, rysunkowe odtwarzanie wybranych medali i pieczęci, projekt własnej monety. Konieczna umiejętność czytania.

18 lutego(czwartek) Cztery strony świata „Czerwony wschód”- zajęcia „Cztery strony świata” to opowieść o wybranych państwach z różnych stron naszego globu. Dzieci będą miały szansę poznać oraz doświadczyć innych kultur.
Zajęcia mają na celu poszerzenie wiedzy oraz przełamywanie barier kulturowych poprzez dobrą zabawę.
Cykl zajęć potrwa cztery dni, każdy dzień będzie poświęcony innemu państwu.
Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia.

witkacy_02

19 lutego (piątek) Cztery strony świata „Niekoniecznie dziki zachód” –  kolejna odsłona cyklu „Cztery strony świata”
Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia.

20 lutego (sobota) Cztery strony świata „Mroźna północ” –  kolejna odsłona cyklu „Cztery strony świata”
Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia.

21 lutego (niedziela) Cztery strony świata „Gorące południe”- kolejna odsłona cyklu „Cztery strony świata”
Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia.

22 lutego (poniedziałek)
W drodze do Emaus. Malarskie przedstawienia dla pokolenia internetu – poznawanie tajemnic i odszyfrowywanie symboliki zawartej na obrazach o tematyce świeckiej i religijnej.
Dla starszych klas szkól podstawowych.
23 lutego (wtorek)  Czas ucieka – własnoręczne konstruowanie i dekonstruowanie przyrządów do mierzenia czasu. Niezwykłe metody określania wieku ludzi i przedmiotów. Zajęcia w oparciu o kolekcję zegarków Pana Jerzego Henke.
Wymagana umiejętność odczytywania godzin z tradycyjnego cyferblatu.

24 lutego (środa) Urodziny Stasia – Stanisław Ignacy Witkiewicz-Witkacy zaprasza na swoje urodziny. Będzie kolorowy zawrót głowy, a my zapewne zostaniemy artystami.
Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia.

25 lutego (czwartek) Na tropie przeszłości – zajęcia oparte na szlakach samodzielnego zwiedzania. Dzieci grupami będą wykonywać określone zadania, wymagające wiedzy z różnych dziedzin i związane z obiektami prezentowanymi na wystawach, poznając i utrwalając w ten sposób wybrane pojęcia i zagadnienia z zakresu historii i sztuki.
Konieczna umiejętność czytania! Mile widziane uczestnictwo rodziców i starszego rodzeństwa.

26 lutego (piątek) Tajemnice słupskiego Zamku – jakie tajemnice skrywa zamek w Słupsku? Czy ukryty jest tu wielki skarb? Nie przekonamy się, dopóki nie odszyfrujemy starej,.tajemniczej,.mapy. Zapraszamy na interaktywną, dynamiczną grę muzealną polegającej na rozwiązywaniu tajemniczych zagadek. Celem zabawy jest utrwalenie wiedz na temat historii, sztuki i zbiorów muzeum nabytej podczas wcześniejszych zajęć, a przede wszystkim dobra zabawa!

27 lutego (sobota) Aukcja dzieł sztuki – czym jest dzieło sztuki? Skąd się biorą eksponaty w muzeum? Kim są koneserzy? Dołączamy do wybitnych kolekcjonerów podczas licytacji w domu aukcyjnym.
Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia. Konieczna umiejętność czytania!

28 lutego (niedziela) Szkoła czarownic – Bal w Szkole Czarownic!  profesjonalna szkoła czarów, gdzie odbywa się uroczystość zakończenia nauki. W ramach balu zaczarowane gry i zabawy oraz magiczny poczęstunek.
Mile widziane przebranie. Wiek uczestników – bez ograniczeń (rodzice i dziadkowie mile widziani)! zapewniają organizatorzy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *