Pink Floyd w Słupsku

Ta wystawa zapiera dech w piersiach. W słupskiej bibliotece otwarto ekspozycję poświęconą zespołowi Pink Floyd. Znalazły się na niej prawdziwe kolekcjonerskie perełki. Wystawę możemy oglądać w holu między biblioteką muzyczną i młodzieżową. W kilku gablotach zaprezentowane zostały pamiątki związane z jednym z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej.

FOT. Storm Thorgerson, Pink Floyd© Pink Floyd Music Ltd

Większość z nich to prawdziwe kolekcjonerskie rarytasy.
Słupszczanie mogą podziwiać między innymi okładki pierwszych wydań płyt, naszywki, książki, wycinki z prasy światowej, gadżety związane z zespołem oraz wiele innych przedmiotów.

Wystawa poświęcona jest 50 rocznicy debiutu Pink Floyd. Przygotował ją pracownik biblioteki Piotr Nowak.
Pink Floyd został założony w 1965 roku w Londynie. Po dwóch latach zespół wydał swój debiutancki album. Grupa znana jest z filozoficznie zabarwionych tekstów piosenek, eksperymentów z dźwiękiem, innowacyjnego podejścia do kwestii grafiki w albumach oraz rozbudowanych występów koncertowych.

Sprzedali na całym świecie ponad 250 milionów albumów. Jednymi z najważniejszych są:   Atom Heart Mother  , Ummagumma, The Dark Side of the Moon,  Wish You Were Here, The Wall, Animals,  i wiele innych.

Info i Fot. Tomasz Częścik

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *