Prace przy parku wodnym w Słupsku pełną parą

Robert Biedroń ma powód do radości prace, przy najbardziej pechowej inwestycji w Słupsku, czyli parku wodnym idą pełną parą. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku słupszczanie będą mogli kapać się w Trzech Falach. Prace przy słupskim aquaparku zostały wznowione na początku roku. Teraz Robert Biedroń swoim zwyczajem zwołał konferencję prasową i zaprosił dziennikarzy, aby zaprezentować efekt prac. Jak powiedział przejęzyczając się „prace idą zgodnie z prawem”. Przejęzyczenie chyba nie przypadkowe biorąc pod uwagę kłopoty prawne inwestycji oraz to, że została przeprojektowana w trakcie robót.

 

–  Dziś możemy powiedzieć co zostało już zrobione – mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska. – Wyburzyliśmy ściany i zdemontowaliśmy elementy, które uzyskają nową funkcję. Ponadto zbiliśmy także część płytek. Obiekt został także przeprojektowany, tak aby był jak najbardziej funkcjonalny i przynosił jak najmniejsze straty. Zmian będzie sporo. – Zmniejszyliśmy między innymi powierzchnię restauracji, bo na duże lokale trudno jest znaleźć najemcę – dodaje prezydent miasta.

Ponadto przebudowana zostanie trybuna na basenie sportowym. Jej część zajmie grota solna. Będzie także osiem saun, ale nie będzie za to ściany wspinaczkowej.

Najtrudniejsze zadanie jednak przed wykonawcami. Wiosną zabiorą się za demontaż i naprawę dachu.
Zgodnie z planem Trzy Fale mają być gotowe jesienią 2019 roku.- Pragę podkreślić, że obiekt został przeprojektowany tak, aby był jak najbardziej funkcjonalnych dla słupszczan i słupszczanek – dodaje Robert Biedroń. – Ma to być miejsce do spotkań dzieci i młodzieży, ale również i seniorów i seniorek. Ma to być miejsce integracyjne, ale także takie do którego miasta powinno dopłacać jak najmniej.


Umowę na dokończenie budowy władze Słupska podpisały 28 grudnia 2017 roku z konsorcjum firm EkoWodrol z Koszalina i Przedsiębiorstwo Budowlane ŻMUDA Marian Żmuda Trzebiatowski z Bytowa. Wykonawcy wycenili swoją usługę na prawie 32,5 miliona złotych.

Fot.Tomasz Częścik

Budowa słupskiego parku wodnego rozpoczęła się w roku 2011 i choć miała zakończyć się w czerwcu 2012 roku trwała dwa lata dłużej i nie została dokończona. Miasto wyrzuciło wykonawcę, a potem straciło unijną dotację. Zgodnie z pierwotnym planem budowa miała kosztować 57,7 mln zł, a docelowo będzie kosztować prawie dwa razu dłużej. Na kwotę składają się także procesy, które przegrał samorząd poprzedniej kadencji, bo w trakcie prac obiekt został powiększony o blisko 30 procent.

Info.Tomasz Częścik

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *