JUBILEUSZ 35 – LECIA debiutu poetyckiego BOGUMIŁY ŻONGOŁŁOWICZ

W ubiegłą środę, w Czytelni Głównej Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku obchodzono jubileusz 35 – lecia debiutu poetyckiego w prasie dr Bogumiły Żongołłowicz – poetki, pisarki, dziennikarki, słupszczanki mieszkającej w Australii.

Impreza połączona była z promocją dwóch zbiorków wierszy autorki „(Nie)śmiertelnie” z komentarzami Adama Kubackiego i Artura Cembika. Specjalnie na tę okazję zjechała rodzina autorki z Glasgow i Kołomyi. Gościnnie wystąpił Grzegorz Gurłacz. Autorce, która dość często odwiedza Polskę, po raz pierwszy towarzyszył mąż Jerzy.

Fot.. Irena Szcześniak, Rochelle Methner, Jan Maziejuk

Był to pionierski projekt, literacki eksperyment, o który nikt w Polsce się jeszcze nie pokusił się. Zamiast komentarzy i lajkowania w wirtualnej rzeczywistości, wrażliwość wyrażona przez czytelników na papierze – w drugim i trzecim wydaniu tomiku „(Nie)śmiertelnie” (pierwsze ukazało się w 2016 r.). Eksperyment otwarty, bo Bogumiła Żongołłowicz zachęcała kolejnych czytelników do lektury swojej poezji obiecując wydanie trzecie, czwarte… najciekawszych refleksji odbiorców jej wierszy „o życiu i śmierci, oswajaniu tego, co nie do pojęcia”, jak napisała Katarzyna Kwapisz Williams.

inf własna

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *