Międzynarodowe Laury

Słupszczanka odebrała nagrodę w międzynarodowym konkursie plastycznym Sandra Skurnóg, uczennica Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, odebrała prestiżową Nagrodę Przewodniczącego Jury prof. dr. hab. Jana Rylke od organizatorów VII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbyło się w Płockiej Galerii Sztuki.

Nagrodzonej licealistce ze Słupska w uroczystej gali towarzyszyli: Sergiusz Powałka, opiekun artystyczny uczennicy, oraz Robert Zając, dyrektor administracyjny słupskiego Plastyka. Na VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”. napłynęła rekordowa liczba 754 prac z 37 szkół plastycznych z Polski i z zagranicy. Sandra Skurnóg została nagrodzona za pracę konkursową pt. „Wejście – przejście – wyjście” (tryptyk wyobrażający ogród w artystycznym aspekcie).

Celem konkursu była min. promocja utalentowanej młodzieży, wrażliwej estetycznie i twórczo aktywnej, wymiana doświadczeń uczniów szkół artystycznych i prezentacja dokonań w zakresie sztuk plastycznych, inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności malarskich, rysunkowych i graficznych. Konkurs jest rekomendowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. To jedyny konkurs plastyczny w Polsce, który odbywa się pod patronatem honorowym Ambasadorów Grupy V4 i Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej.

Fot. Daniel Stawski

Organizatorem głównym wydarzenia było I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego. Współorganizatorzy konkursu : Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Płocka Galeria Sztuki.

Info. Daniel Stawski

.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *