Nominacja dla fizyczki z Akademii Pomorskiej

Magdalena Pawlik z Instytutu Fizyki Akademii Pomorskiej została nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii  „Naukowiec przyszłości” za realizację projektu pn. „Charakterystyki optyczne ziaren pyłku sosny i ich wpływ na jakość pomiarów zdalnych w Bałtyku”.

Fot. Bartosz Arszyński

Opiekunem naukowym projektu jest dr hab. Dariusz Ficek, prof. AP z Instytutu Fizyki. Projekt ten jest finansowany z Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu Preludium.

– Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju to ogólnopolskie wyróżnienie doceniające najbardziej innowacyjne projekty realizowane w ramach programów unijnych i krajowych przez polskie placówki naukowe, instytucje i firmy zajmujące się działalnością badawczo-rozwojową, które przez swoje nowatorskie inwestycje i rozwiązania, przykładają się do zrównoważonego rozwoju Polski. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia zostają podmioty, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, stanowiąc podstawę zrównoważonego rozwoju – mówi dr Małgorzata Matusiak, z biura rektora AP w Słupsku.

Nagroda co roku przyznawana jest podczas Forum Inteligentnego Rozwoju,  prestiżowego wydarzenia gospodarczego w Polsce poświęconego innowacjom, inteligentnemu rozwojowi i nowym technologiom.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *